Tom menu

Громадські обговорення

Громадські обговорення

   25 травня 2021 року у с. Рудня-Димерська відбулася консультація з громадськістю у формі відкритого публічного обговорення щодо схвалення проекту рішення сесії Димерської селищної «Про ліквідацію філії Опорного загальноосвітнього навчального закладу Катюжанська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів Димерської селищної ради Вишгородського району Київської області у селі Рудня-Димерська».

В обговоренні взяли участь члени робочої групи, представники органів місцевого самоврядування, жителі територіальної громади, батьки здобувачів освіти, працівники закладу освіти. Основа діалогу – забезпечення дітей якісною освітою.

Кількість учнів станом на травень 2021 року – 38 (1 клас – 6 учнів, 2 клас – 3 учні, 3 клас – 0 учнів, 4 клас – 4 учні, 5 клас – 6 учнів, 6 клас – 5 учнів, 7 клас – 3 учні, 8 клас – 5 учнів, 9 клас – 6 учнів).

І ця негативна тенденція буде тільки продовжуватися, оскільки з 2015 по 2020 р.н. по населеному пункту с.Рудня Димерська було зареєстровано дітей: 2020р.н. — 1; 2019р.н — 2; 2018 р.н. — 5; 2017р.н — 0; 2016р.н. — 5; 2015р.н. -2 .

У наступному навчальному році функціонуватимуть чотири повнокомплектних класи, а для 13 дітей потрібно організовувати індивідуальне навчання.

Важливий момент цієї історії, що уже сьогодні 18 учнів з Вахівки, 8 учнів з Рудня-Димерська та 2 учні з Володимирівки відвідують Катюжанську загальноосвітню школу. Якби вони відвідували Руднє-Димерську школу (фактично найближчу школу за своїм місцем проживання), питання про оптимізацію Руднє-Димерської школи не було б.

Існує проблема і невідповідністі учителів за фахом — викладають предмети не за фахом: фізика, історія, трудове навчання, мистецтво, хімія.

Слід зазначити, що з березня 2020 року адміністрація ОЗНЗ Катюжанська ЗОШ І-ІІІ ступенів перебуває в судовому процесі в Київському окружному адміністративному суді за позовом Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Київській області щодо закриття філії ОЗНЗ Катюжанська ЗОШ І-ІІІ ступенів у с. Рудня-Димерська через відсутність обладнаної протипожежної сигналізації в приміщенні закладу. Коштів на виконання робіт по припису ДСНС в кошторисі ОЗНЗ Катюжанська ЗОШ І-ІІІ ступенів на 2021 рік не закладено. Наступне судове засідання по закриттю філії, яке відбудеться 16 червня 2021 року, може завершитись судовим рішенням про закриття даного закладу.

Видатки на заробітну плату на 2021 рік – 2,7 млн. грн. Витрати на електроенергію за 2020/2021 опалювальний сезон становлять 10 823 кВт/год (це 52,6 % витрат ОЗНЗ Катюжанська ЗОШ І-ІІІ ступенів, де навчається 500 учнів). У 2020 році вартість утримання 1 учня філії становила 83 333 грн.

Подібна ситуація також склалася і з Любимівською загальноосвітньою школою І – ІІІ ступенів, відносно якої теж тривають обговорення з громадою щодо проєкту рішення сесії Димерської селищної ради «Про ліквідацію Любимівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Димерської селищної ради Вишгородського району Київської області»

Станом на сьогодні, громадські обговорення/дискусії щодо оптимізації проводяться відносно лише двох вищезазначених шкіл Димерської громади.

Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтеся з тим, що ми використовуємо файли cookie.